Meryl Mägi

BACK TO MY BASICS
Top - BikBok, Jeans - Topshop, Sneakers - Nike Air Force 1, Clutch - Nelly, Cap - Footlocker/Lent from my boyfriend, Sunglasses - Lindex, Sweater - Ginatricot, Rings - H&M


Outfit day! Today I am going simply back to my basics, my everyday casual - a cap, a crop top, high-waisted jeans (or shorts), sunglasses and sneakers. I have another casual I just throw on with no ideas at all but that's for another post too. This one is not really girly but hey that's how I feel most comfortable in and that's it. I can do girly, I can do comfy, I can do classy but there has to be something that is you, even if it's not something unique.
We have so many different caps together with J (we share) that I could make tons of outfits just with those haha. We all ourselves the cap-family by now.

I've been having tons of pure enjoyment fun last days by going out with girls until 5am, watching games, hanging with babe and so on and on and also I am very very sick but fortunately you can go out while sick during warm Summer days right? Hope I am right.. Anyways I have a really bad cough and nothing else and I am finally seeing a doctor tomorrow, it's gonna
be aaaallll fine.

_________________


Oufiti päev! Täna teen postituse minu basic välimusest, mu igapäevasest kiiruga-selga riietusest - cap, crop top, kõrge pihaga teksad (või lühkarid), päiksekad ja ketsid. Mul on neid veel erijuhtudeks kuid las need jäävad edaspidistesse postitustesse. See konkreetselt pole just väga "naiselik" aga see on miski milles ma tunnen end kui ma ise, mugavalt. Ma võin olla naiselik, sportlik, klassikaline, aga kõigil on vaja miskit mis on päris nende niiöelda oma, isegi kui see pole midagi päris unikaalset. Igatahes meil on joonasega kokku juba nii palju cape, et ma saaksin kõvasti postitusi teha juba ainult nendega eraldi haha. Jagame neid kõiki omavahel ning nüüdseks kutsume end juba capi-pereks.

Mul on olnud nii fun viimased päevad. Käinud väljas sõbrannadega kella viieni hommikul, vaatand mänge, hängind Joonasega ja nii edasi ja edasi ning samalajal olen ma päris päris haige ka veel. Kuid on suvi ja on soe seega vist tohib ikka väljas käia köhaga praegu? Või ei? Muud mul iseenesest häda pole aga kuna köha on kole siis homme lõpuks ometi on käes arstikülastus nii et ilmselt laabub nüüd kõik..oleks aeg.

Comments

Loading comments...
Show all comments
Form is loading