Meryl Mägi

A BEIGE LOOK

 

Blouse - United Colors of Benetton         Skirt & Heels - Misspap/ HERE & HERE
Hey gorgeous peeps, here's a full beige look featuring my new favouirte beige stilettos and a lace-up pencil skirt from Misspap. Absolutely love to combine these two together, two very gorgeous pieces for work or dinner or a night out. Just a reminder that my discount code at Misspap is always open for you to use. So to get 10% off just enter the code MERYL10 at check out! Make sure you check out the heels selection at Misspap, it's hella gorgeous! 


Today I had a wonderful day with my girl Kerstin, whose gonna head back to Australia next Monday already. Sad I get to see her so little, but I'm a little glad that I'm not the only one of my friends here who jumps back and forth between two countries haha! We are also gonna meet up Thursday for this one blog project we planned with this lovely lady we met today, so if it all works out, you'll be reading about a bit different stuff on my blog soon! 


I'm gonna head off to clean a bit and probably will head to bed earlier, good night! x


_______________________________________________________________


Hei ilusad inimesed, siin on üks üleni beez look minu uute lemmikute beezide stiletode ja ülesnööritud pliiatsseelikuga Misspap'ilt. Kombneerituna sobivad nad super hästi, kaks imeilusat asja, mida kanda tööle, õhtusöögile või peole. Tuletan meelde, et mu allahindluskood Misspap'is kehtib kogu aeg. Et saada 10% ostust alla sisestage koos MERYL10 kassas! Kindlasti vaadake üle Misspap'i kingavalik, kuna see on megalt äge!


Täna oli mul väga mõnus päev oma armsa sõbranna Kerstiniga, kes suundub juba järgmine esmaspäev tagasi Austraaliasse. Kahju, et näen teda nii vähe, aga samas on vähe hea meel, et ma pole ainuke enda sõpradest, kes pendeldab kahe riigi vahelt haha! Me saame veel kokku neljapäeval, et tegeleda ühe blofiprojektiga, mis me täna ühe vahva naisega planeerisime ja kui kõik läheb plaani päraselt, saate mu blogist peagi ka midagi vähe erinevat lugeda! 


Lähen koristan nüüd pisut ja suundun vähe varem magama täna, head ööd! x

Comments

Loading comments...
Show all comments
Form is loading