Meryl Mägi

CATWALK ARTICLECatwalk article and favourite accessories.It's so nice to be home guys! Yesterday I had a trial shoot for the Denim Dream campaign. First time I've done a video commercial, but it's something I would love to do over and over again! The shooting took place in the Widescreen studio, where the crew was so sweet and cool. Can't wait to do the 'real deal' already in January and of course can't wait to see the whole SS17 campaign!! 

A week ago Catwalk published an article about me and 3 other social media figures from Estonia that they wanted to introduce a little more. I'm talking about myself, the blog and my Instagram and some other things. The magazine can be found between the Eesti Express newspaper and also online. The link to the article is HERE

Right now I'm visiting my parents and will stay here until 19th before heading back to Tallinn briefly, where J is staying to prepare for his trainings. It's so relaxing to be in Viljandi right now. I can quietly work on my exams and blog, while having my doggies around hehe! I still don't have that Christmas feeling somehow, even though we have a little snow and everything. Might be the fact that Puerto Rico had palmtrees and 30 degrees while having Christmas decorations everywhere, Christmas songs in the malls and of course huge Christmas trees in hotels and cities. This could totally be the reason I can't develop a Christmas feeling anymore haha!

Have a lovely weekend y'all! <3

_________________________________________________

Nii tore on kodus olla! Eile olid mul Denim Dream'i kampaania proovivõtted. See on täiesti esimene kord, kui ma osalen videoreklaamis, kuid see on miski, mida ma teeks vist kogu aeg! Võtted toimusid Widescreen stuudios, mille tiim on super armas ja vahva. Ei jõua ära oodata, et teha juba seda 'õiget värki' jaanuaris ja muidugi ei jaksa ära oodata seda kevad-suvi kampaaniat!! 

Nädal tagasi avaldas Catwalk minust ja kolmest teisest Eesti sotsiaalmeedia tegelasest artikli, kus nad tahtsid meid pisut rohkem tutvustada. Artiklis räägin endast, blogist ning oma Instagram'ist ning palju muud. Ajakirja leiab Eesti Ekspress'i vahelt või netist. Lingi artikli juurde netis leiab SIIT

Hetkel külastan oma vanemaid ning jään siia kuni 19.ndani, mil suundun natukeseks tagasi Tallinna, kus J praegu treeninguteks valmistub. Viljandis on nii rahulik olla praegu. Saan vaikselt kirjutada eksameid ning tegeleda blogiga ning samal ajal olla ümbritsetud oma koertega hehe! Mul pole siiani seda jõulutunnet tekkinud, kuigi lund meil ju väheke on siin. Võib-olla mõjutab pisut see, et Puerto Rico's olid palmipuud ning 30 kraadi samal ajal, kui igalpool olid säravad jõulukaunistused, jõululaulud kaubamajades ning muidugi tohutud jõulupuud hotellides ja linnades. See võib täiesti olla põhjus, miks ma ei suuda enam jõulutunnet tekitada haha!

Toredat nädalavahetust kõigile! <3   

16 december 2016 10:55 | OTHER |

Comments

Loading comments...
Show all comments
Form is loading