Meryl Mägi

BASIC B & WTee & Skirt & Bag - Ginatricot        Sandals - Mango         Sunglasses - Lindex 
So here's my outfit of the day. A simple black and white basic look, but the buttoned up skirt and sandals make it a lot more fun. Finally found the perfect lace-up sandals, so you'll be seeing them a lot on my blog this summer. Lately I've also started to be a big fan of baggy white & black simple T-shirts, I literally wear one of them everywhere, from everyday to dinners. So easy to play with it by adding heels or maintaining it casual. 


We had such a fun day today, but the highlight was definitely the swim in the sea. We planned to just dip in, cool down from the hot weather and leave, but ended up doing jumps with my screaming like a crazy person hahah! People were looking weird, but hey, we had a lot of fun! So great to be back here with him again, my best friend and love. But okay, time for football now! 


__________________________________________________________Siin on mu tänane oufit of the day. Lihtne must-valge basic look, aga nööbitud seelik ja sandaalid teevad selle lõbusamaks. Leidsin lõpuks ideaalsed ülesnööritud sandaalid, seega neid hakkab mu blogis see suvi palju nägema. Hiljuti olen hakanud ka suureks musta ja valge lihtsa T-särgi fänniks ja kannan neid absoluutselt kõikjal juba, igapäevaselt kuni õhtusöökideni. Nii vahva on 'mängida' tavalise särgiga lisades kontsi või hoida igapäevasem välimus. 


Meil oli vahva suvepäev täna Joonasega, aga kõrghetk oli kindlasti ujuma minek. Plaanisime lihtsalt end korraks kasta palava ilma eest, aga see lõppes veidrate vetehüpetega ja ma karjusin nagu mingi segane hahah! Inimesed vaatasid imelikult, aga noh meil oli lõbus! Tore on oma parima sõbra juures tagasi olla. Aga tõmban ruttu nüüd otsad kokku, aeg jalkat vaadata!

Comments

Loading comments...
Show all comments
Form is loading