Meryl Mägi

BRICK WALLDress - Misspap        Gladiator Sandals - Zara
Love that soft frill dress from Misspap! Don't forget the discount code MERYL10 that gives you 10% off any item on their site!


Decided to stay for two days more in Tallinn. Attended the Bioderma event at Tuljak restaurant today. I grew a serious interest in these cool products and can't wait to test out all the goodies I got! Was also nice to see the other bloggers again and eat some great stuff by Tuljak. Bioderma team is really nice and the presentation was great. They also had a test quiz after about how many tiny facts we remembered from the presentation and I filled in the quiz with a few seconds and got all the right answers and a cool Bioderma prize for it haha! It was also Tuljak where we had dinner last night with Joonas's mom. Really like to catch up with her everytime I'm home! 


Now I'm gonna watch the latest Grey's Anatomy episode and pick up Joonas from the airport at midnight since he had a game with AIK in Sweden today. Good night! <3


________________________________________________________Misspapi'lt on mul näidata see väga pehme mõnus satsiga kleit. Ärge unustage, et allahindluskoodiga MERYL10 saate 10% alla kõigilt nende riietelt.


Otsustasin Tallinna jääda veel kaheks päevaks. Osalesin täna Bioderma üritusel restoranis Tuljak ning mul kasvas nii suur huvi nende vahvate toodete vastu. Ei jõua ära oodata, et kõike seda juba proovida, mis meile kingiti! Oli tore näha ka teisi blogijaid jällegi ja süüa head Tuljaku sööki. Bioderma tiim on väga tore ja esitlus oli ka hästi tehtud. Nad tegid pärast esitlust ka viktoriini selle kohta, kui palju pisifakte meil meelde jäi. Ma täitsin küsimustiku mõne sekundiga ja kuna kõik vastused olid ka õiged, sain Biodermalt veel ühe vahva kingi haha! Tuljak oli see restoran, kus ma ka eile Joonase emaga õhtustasin. Temaga on alati tore jutustada igakord, kui jälle koju satun!


Nüüd hakkan vaatama kõige hiljutisemat Grey Anatoomia episoooodi ja korjan Joonase lennujaamast kesköö paiku peale, kuna tal oli täna Rootsis AIK vastu mäng. Head ööd! <3Comments

Loading comments...
Show all comments
Form is loading