Meryl Mägi

MIDI SKIRT x LACE-UP


Coat - NA-KD, Lace-Up Boots - Nelly/ HERE, Skirt - Missguided/ HERE, Top - SeppäläWelcome to my new domain www.merylmagi.com and my new blogging platform For.me! I am going to change the design of my blog in near days accordingly to the site. So here's the first look on my new blog - a palette of neutrals. I love love looove my lace-up boots so much, it's hard to let them sit in a box for too long, just have to post more and more with those. I figured that this kind of boots look really good with midi skirts and dresses, especially since it's still a bit chilly outside. The slit skirt is the perfect choice! 


So what have I been up to.. well I visited beautiful Lomma with Laura on Friday and there we took those photos and after that I went out in Malmö with Migle and Elise, since Migle turned 22 recently. Mostly I've been really working my butt off on exams and continue to do so until Saturday when I finally get to visit home again. I will be in Estonia from 26th of March to 7th ofApril, so everyone contact me freely during that time! I will be half of the time in Tallinn and half in Viljandi. Can't wait to see everyone again and work on some cool photo ideas!


Talk to you soon and hope you like the outfit! <3


_____________________________________________________________________________Tere tulemast minu uuele blogi aadressile www.merylmagi.com ja mu uuele blogiplatvormile For.me! Lähipäevadel muudan uue lehe järgi ka oma kujundust.Siin on siis esimene outfit minu uuel blogilehel - neutraalsete toonide palett. Mulle niiii niii niii meeldivad need nöörsaapad, et neil ei saa lasta lihtsalt kaua karbis istuda, vaid peab postitama nendega ikka ja jälle. Taipasin, et taolised saapad näevad väga efektsed välja põlvedeni seelikute ja kleitidega, eriti praegu, kus ilmad on väheke jahedad veel. Eest lõhikuga seelik on just ideaalne valik!


Ja mida ma olen vahepeal teinud... Lauraga käisime reedel imeilusas Lommas, kus tegime ka need pildid ja pärast seda läksin õhtul Migle ja Elise'ga välja Malmös, et tähistada äsja 22 saanud Migle't. Enamasti olen tegelenud oma eksamitega ja väga näinud vaeva, et saada need tehtud laupäevaks, kui on aeg taas jälle kodumaad külastada. Olen Eestis 26. märtsist kuni 7.aprillini nii et võtke kõik ühendust minuga rõõmsalt! Poole ajast olen Tallinnas ja poole Viljandis. Ei jõua ära oodata, kuni kõiki jälle näeb ja saab lahedate pildiideede kallale asuda!


Loodan, et teile meeldis tänane outfit! <3Comments

Loading comments...
Show all comments
Form is loading