Meryl Mägi

SIENNA HEARTS LINDEX - VOL 1

Me & girls wearing Sienna Hearts Lindex collection.


Photos: Sandra Palm, her page HERE

And here they are, the beautiful Sienna Miller's Lindex collection pieces as seen on us! Loved working for these photos with the two other wonderful Estonian bloggers Triinu and Kristjaana. Always a pleasure to work with such fun and uplifting people! The styling was done by Anna and make-up by Liina. On these photos I'm wearing the top and clutch from the Sienna collection and Lindex jeans.


So more about the collection. Sienna Hearts Lindex collection is full of vibrant 70's and boho-looks which also describe well Sienna Miller's personal style. The pieces are casual with a luxurious feel and Sienna herself said she really enjoys the feel of the fabrics and jeans of this collection. Besides being a true style icon, Sienna matches the Lindex personality perfectly - she is a mom, has a great sense of humor, a filantropic attitude and is throughly positive! 


More photos and info about the collection coming tomorrow! All the pieces from the collection will reach the stores already Thursday on 31st of March in 18 countries and www.lindex.com!


_____________________________________________________________________________Ja siin nad on, imekaunid esemed Sienna Miller'i Lindexi kampaaniast meie poolt kantuna! Tõsiselt meeldis teha koostööd imeliste Eesti blogijate Triinu ja Kristjaanaga. Nii meeldiv ja vaba tunne on pildistada rõõmustavate ja vahvate inimestega! Stilistika on Annalt ja meik Liinalt. Ülalolevatel piltidel kannan ma pluusi ja kotti Sienna kollektsioonist ning Lindexi teksasid. 


Nüüd veidi lähemalt kollekstioonist endast. Sienna Hearts Lindex kollekstioon on täis kirevaid 70'ndaid ning boheemlaslikku stiili, mis sobivad näitlejanna Sienna Miller'i isikliku stiiliga väga hästi kokku. Esemed on luksuslikud, aga mõeldud just igapäevaseks kandmiseks. Sienna on ise väitnud kollektsiooni kohta, et naudib enim just kanga õrnust ning teksade mugavust. Peale selle, et Sienna on tõeline stiiliikoon, sobib ka tema iseloom Lindexi imidžiga kui valatult - ta on ema, tal on võrratu huumorimeel, filantroopiline ellusuhtumine ja on üdini positiivsusest kiirgav naine!


Rohkem pilte ja infot kollektsiooni kohta juba homme!Kõik kollektsiooni esemed jõuavad 18 riigi poodidesse ja kodulehele www.lindex.com juba sel neljapäeval, 31. märtsil!


Comments

Loading comments...
Show all comments
Form is loading