Meryl Mägi

MOËT PARTY DAY
Photos from the Moët Party Day party at Hilton! 


Last Saturday we celebrated the international Moët Party day in Estonia and the party was held at the most perfect location - Hilton Park hotel terrace. The theme was white so everyone looked stunning dressed in all white and the decorations were so so beautiful! Me and my blogger girls had a table reserved just by the best view on the city and the sunset and welll our bunch must've been the funnest anyway haha! We had such a great time there! The terrace was crowded so when it came to the official part of Moët champagne bottle popping, over 120 bottles were finally popped! At the party I realized I had missed Moët so much during the spring and it was so great to enjoy the bubbly with such great company. After the sun went down, we headed to a show with more Moët and sushi at the Hilton hotel Casino and well hours went by too easily there and maybe around 3 we went out clubbing, but were way too tired to stay longer than 15 minutes if I recall right. 


What a night though, will definitely remember this one! Thank you Embassy of Champagne for hosting such a wonderful party and I'm glad everything went well, and of course thank you for having us there! Also thanks to the blogger girls who looked stunning and kept the night alive!

Summer is for all the best stuff so I really really recommend everyone to grab a friend or more, get a bottle of your favourite Moët and go enjoy our short summers at picnic's, beautiful terraces, seasides or brunches with some bubbly. I'm planning on doing it a lot, because it just always feels amazing with a little bit of Moët on the side! x


____________________________________________________


Eelmine laupäev tähistasime ka Eestis rahvusvahelist Moët Party Day'd ning meie pidu toimus täiesti ideaalses kohas - Hilton Park Hotelli terrassil. Dresscode oli valge ning kõik nägid üleni valgesse riietatult väga kaunid välja ja dekoratsioonid olid super lahedad! Meil blogitüdrukutega oli reserveeritud laud imeilusa vaatega linnale ja päikeseloojangule ning usun, et meie laud oli üks lõbusamaid samuti haha! Terrass oli rahvast üsna pungil seega kui asi ametliku osani jõudis, milleks oli võimalikult paljude Moëti pudelite korraga avamine, siis avati lausa üle 120 neid! Seal peol sain aru, kuidas mul Moët'ist tegelikult kevade jooksul suur puudus on olnud nii et oli väga tore seda oma kambaga taas mullitada. Kui päike alla oli läinud, suundusime edasi show'le Hilton kasiinosse koos rohkema Moët'i ning sushiga ja seal läksid tunnid juba väga kiirelt, ehk 3 paiku lõpuks otsustasime vaadata ka klubisse, aga ei olnud enam piisavalt energiat, et seal vast üle 15 minuti püsida. 


Milline vahva õhtu, jääb kindlasti väga kauaks meelde! Suured tänud Embassy of Champagne'ile selle peo eest ning mul on hea meel, et kõik läks plaanipäraselt. Muidugi suurimad tänud, et meid sellesse kaasasite! Tänud ka mu blogitüdrukutele, kes nägid imeilusad välja ja hoidsid õhtu nii põneva! 

Suvi on kõikide parimate asjade jaoks, seega soovitan teil kõigil haarata sõber või mitu, võtta kaasa pudel lemmik Moët'i ning minna nautima meie väga lühikest suve kas piknikul, ilusal terrassil, mere ääres või brunch'il koos väikese mullilisega. Ma kavatsen seda võimalikult palju teha, kuna see kõik on parem natukese Moët'iga kõrval! x 

Comments

Loading comments...
Show all comments
Form is loading